Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Marka : ORGANİKDEM

ORGANİKDEM ZENCEFİL YAĞI - 20 CC.

ZENCEFİL YAĞININ KULLANIM ALANLARI:
-Mideye iyi gelir: 
Zencefil kökü ve zencefil yağı genellikle mide rahatsızlıklarında kullanılır. Hazımsızlık, mide ağrısı, dispepsi, kolik, spazmlar, ishal, gaz ve diğer mide ve bağırsak ile ilgili problemler için bilinen en iyi yollarından biridir. Zencefil ya da zencefil yağı sindirimin geliştirilmesine yardımcı olduğu için, özellikle tariflere eklenir. Zencefil çayı da mide sorunlarını gidermek için kullanılır. Ayrıca, iştahınıza etki edebilir ki bu kilo vermeye çalışan insanlar için mükemmeldir.
-Ağrıları hafifletir: 
Zencefil özü çoğunlukla iltihaplanmayı azaltmak için geleneksel tıpta kullanılır. Araştırmalar, antiinflamatuar özelliklerinin zingibain adlı bir maddenin varlığına atfedildiğini kanıtlamıştır. Doğal bir analjeziktir ve kas ağrıları, artrit, romatizmal koşullar, baş ağrıları ve migrenden kaynaklanan ağrıyı azaltır. Sıklıkla kas gerginliğini gidermek için ağrıyan kaslara zencefil yağı veya zencefil macunu ile masaj yapılır. Ayrıca zencefil kullanımının ağrıya bağlı bileşikler olan prostaglandinlerin azaltılmasına yol açtığı da düşünülmektedir.
-Üst solunum yollarına iyi gelir:
 
Kuru öksürük, tıkanmış burun ve boğaz ağrısının giderilmesine yardımcı olmaktadır. Mukus salgısını uyarmaktadır. Bu nedenle kuru öksürükleri ve boğaz ağrısını yatıştırır. Antiviral, antifungal ve antibakteriyel özelliklerinden dolayı zencefil yağı, grip, soğuk algınlığı ve göğüs enfeksiyonlarında kullanılır. Astım, bronşit, nefes darlığı ve akciğerlerin mukus ile tıkanması gibi ciddi problemler zencefil yağı yardımıyla rahatlayabilir.
-Kalbi korur: 
Çoğu kişi tıpkı diğer hastalıklar gibi kalp hastalığını iyileştirmek için de bir önlem olarak zencefil yağından yararlanmaktadır. Araştırmalar, zencefilin kolesterol düzeylerini düşürmede ve kan pıhtılarının oluşmasını önlemede yararlı olabileceğini ortaya koymuştur. Düşük kolesterol düzeyleri ve kan pıhtılaşması ile kan damarı tıkanıklığı olasılığı azalır, bu nedenle kalp krizi vakaları ve felcin oluşma riski en aza iner.

-Enerji verir: 
Enerji eksikliği hissediyorsanız veya gün ortası biraz yenilenmeye ihtiyaç duyarsanız, biraz zencefil yağı iş görebilmektedir. Pamuklu bir top üzerine birkaç damla zencefil yağı sürüp, masanızın üzerine veya arabanıza yerleştirebilirsiniz. Sizi canlandırmak ve size gerekli enerjiyi vermek için gerçekten çok şey yapabilmektedir. Kokunun tüm odaya yayılması için bir yağ lambası veya difüzör kullanmayı da deneyebilirsiniz.
-Hareket hastalığına iyi gelir:
 
Hareket hastalığı çeken insanlar için, yağ çok faydalıdır. Denizciler yağ tüketimini önlemek için yağ kullanırlar. Kusma, mide bulantısı ve soğuk terleme gibi sorunlar da yağ kullanarak önlenebilir. Yağdan birkaç damla çaya ilave edilmesi ya da doğrudan şişesinden aromasının teneffüs edilmesi kullanmak için uygun olabilir. Hareket hastalığını önlemek için bu yağın kullanılması, diğer allopatik ilaçlar gibi istenmeyen yan etkilere de sahip değildir.
-Kadın sağlığını destekler: 
Zencefil regl sırasında ve öncesinde oluşan krampları rahatlatır. Yağ, hamile kadınlarda sabah bulantısı, kusma ve mide bulantısına karşı çok faydalıdır. Zencefil tarafından üretilen sonuçların farmasötik ilaçlarınkinden daha iyi olduğu bulunmuştur. Zencefil yağı, hamile kadınlar tarafından kullanılabilen birkaç yağdan biridir. Bununla birlikte, hamile kadınların zencefili en az fazla 1 gr, zencefil yağını ise en fazla birkaç damla kullanması gerekmektedir.
-Stres ve depresyonla mücadele eder:
 
Zencefil esansiyel yağı stresi hafifletir ve zihninizi rahatlatır. Zihni uyarır ve daha aktif halde çalışmasını sağlar. Zencefil yağı depresyon ve endişeyi hafifletir. Zencefil yağı kullanımı nedeniyle baş dönmesi, aşırı terleme ve huzursuzluk gibi depresyon ve kaygı nedeniyle oluşan diğer sorunlar da tedavi edilebilir. Yorulma ve zihinsel tükenmeyi ortadan kaldıran zencefil yağı migren ağrısını da kontrol altına alır. 
-Kan akışını teşvik eder:
Vücut sıcaklığının az olması ya da sürekli üşüyor gibi hissetmenin temel nedeni vücuttaki zayıf kan dolaşımıdır. Bu durumla sık sık mücadele eden bireyler için kan dolaşımı gerçekten önemli bir konudur. Zencefil kökü yağı tüketimi ise kolayca kan dolaşımını artırabilmekte ve vücudu sıcak tutmaya yardımcı olmaktadır.
-Ağız sağlığına iyi gelir: 
Antibakteriyel amaçlı en popüler uçucu yağlar arasında yer almıyor olsa da, zencefil esansiyel yağının gerçekten de enfeksiyonları yok etmek için kullanılabilecek güçlü bir doğal antiseptik olduğunu önermek için çok sayıda kanıt vardır. Dişeti hastalıkları veya enfekte bir dişten kaynaklanan oral enfeksiyonların öldürülmesinde özellikle etkilidir ve dizanteri veya gıda zehirlenmesine neden olan bakterilere karşı mücadele etmektedir.
-Karaciğer sağlığını destekler: 
Karaciğer, vücudumuzun en fazla çalışan organlarından biridir ve bu nedenle her zaman daha fazla saygıyı hak eden bir organ olmalıdır. Zencefil yağı, karaciğer koruyucu potansiyelini ve antioksidan yeteneklerini sergilemektedir. Zencefil yağı üzerine yapılan çalışmalar, zencefil yağıyla yapılan tedavinin, sıvı bir diyetin bir parçası olarak uygulandığında önemli hepatoprotektif etkinlik gösterdiğini bulunmuştur.
-Yaşlanma belirtilerini hafifletir:
 
Zencefil esansiyel yağı, cildinizi serbest radikallerin neden olabileceği hasarlardan koruyacak güçlü antioksidanlar içermektedir. Normal nemlendiricinize veya yüz maskesine birkaç damla zencefilli uçucu yağ ekleyin. Bu yöntem ciltte oluşan çizgi ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olacaktır.
-Saç sağlığına iyi gelir: 
Şampuanınıza veya sıcak yağ tedavisine birkaç damla zencefil esans yağı eklerseniz, cilt altındaki kanın daha iyi dolaşımını sağlayacak ve böylece saçların büyümesini teşvik edecektir. Zencefil yağı ayrıca mantar önleyici özelliklere sahiptir, bu yüzden kepekten de kurtulabilirsiniz.
-İlaç değildir. Tedavi amaçlı kullanılamaz.

www.midyatavm.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}
  .midyatavm.com üyesi

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}

Mrt İlaç Kozmetik Gıda

Mağaza yorumu yok
Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor